Modne tapety

Są rożne gusta i guściki dotyczące dekoracji pomieszczeń i wnętrz. Każdy lubi mieć w swym mieszkaniu coś innego, inny wystrój. Jedni wolą jednolicie pomalowane ściany, inni stawiają na kilka różnych odcieni i kolorów w pokoju, a jeszcze inni wybierają przeróżne, wielobarwne tapety z niesamowitymi wzorami i wzorkami. Wyjątkowy charakter danego miejsca tworzy się poprzez dobranie mebli w odpowiednim stylu, dopasowanie kolorystyki paneli i dywanów, zawieszenie w oknach pięknych firan i zasłon, dopasowanie wszystkich większych i mniejszych bibelotów na półkach.

Jednak, jak się okazuje, największe znaczenie podczas urządzania poszczególnych pomieszczeń ma odpowiedni dobór kolorystyki wnętrz. A ponieważ każdy, w zależności od charakteru i stylu, lubi przebywać w otoczeniu innych barw i kolorów, więc szczególnie istotne jest, aby wybrać takie odcienie, które nam najbardziej odpowiadają. Można też zastanowić się nad ciekawymi wzorami, które odmienią nasze pomieszczenia – świetnie nadadzą się do tego celu kolorowe i wzorzyste, najmodniejsze tapety.

Jak w każdej dyscyplinie, również w sztuce dekoracji wnętrz w każdym kolejnym sezonie króluje inna moda i inne trendy. Obecnie najmodniejszymi wzorami, jakie powinny pojawiać się na naszych ścianach są tapety z delikatnymi deseniami zaczerpniętymi wprost z natury. A więc na tapetach w naszych mieszkaniach pojawiają się wyraziste liście, oryginalne kwiaty oraz pokrzywione i pokręcone w różnych kierunkach gałęzie drzew lub konary winorośli.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze i najmodniejsze barwy, ważne jest, aby znajdowały się na nich dwa, bardzo wyraźnie dominujące kolory. Wszyscy dekoratorzy i kreatorzy wystroju wnętrz stawiają głównie na supermodny jaskrawy fiolet, a także wszelkie jego odcienie. Bardzo chętnie łączy się go z szarościami, soczystymi zieleniami, jak również stonowanymi bielami lub czerniami. Równie często spotkać można wyraziste róże i czerwienie, które świetnie komponują się z kontrastującymi, ale jednocześnie niezwykle łagodnymi barwami szarości i czerni oraz bieli.

Często zdarza się, że malując pokój na jednolity kolor, decydujemy się na zaakcentowanie jakiegoś elementu ściany i wtedy naklejamy na niego wzorzystą i wielobarwną tapetę, nadając w ten sposób wyjątkowego charakteru całemu pomieszczeniu.